Az FKF Nonprofit Zrt. Szemléletformáló és Újrahasználati Központba jártak a héten a Liliomos gyerekek, ahol megtudták, hogy NEM minden hulladék szemét. Ez egy érdekes kérdés és felvetés…
Hova helyezd az öblítős, üdítős, ásványvizes flakonokat? Hova helyezd a fehér, barna, zöld üvegeket? Mi a különbség a hulladék és a szemét között? Tudod-e mi lesz az összegyűjtött papírból? Melyik gyűjtőbe való az újság, a rostlé doboza? Hova kell helyezni a bébiitalos üvegeket? Az elhasznált zsebkendőt, szalvétát vagy a csipszes csomagolást?
Botika-Kovács Andrea, edukációs munkatárs vezetésével a gyerekek interaktív foglalkozás keretein belül ismerkedhettek meg a szelektív hulladékgyűjtés fogalmával, fontosságával, az újrahasznosítás lehetőségeivel. Az életkori sajátosságok figyelembevételével, játékos keretek között ismerkedtek meg a különböző hulladéktípusokkal, választ kapva arra, hogy miért fontos a szelektív gyűjtés. Tisztáztuk az alapfogalmakat: színes kukák, konténer, gyűjtőedény, hulladék, hulladék-szelektálás, gyűjtősziget, újra papír, szemét és hulladék közötti különbség, miből mit lehet készíteni. A terepasztalnál játékos formában figyelhették meg a szemét útját a szeméttelepen.
Nagy érdeklődéssel és kíváncsisággal jártuk végig a szemléletformáló központ területén lévő boltot, ahova a lakosok olyan tárgyakat adhatnak le, amelyeket már nem használnak, de a funkciójukat ellátják, így azok másnak még jól jöhetnek.
A foglalkozás végén, kis szabad játékra és színezésre is jutott idő.
A hulladékok megfelelő gyűjtése és kezelése mindannyiunk közös kötelessége és felelőssége, hiszen rengeteg környezeti kár megelőzhető általa.
Otthon és az óvodában is, egy kis odafigyeléssel, sokat tehetünk a környezet védelméért, ha a hulladékot szétválogatva, szelektíven gyűjtjük. És hogy mi a szabály?
Minden szelektív hulladék kerüljön a szelektív kukába. Ilyen egyszerű!